Mükemmel Pozlar için Mükemmel Kalçalar

Sosyal medyanın hayatımıza yer ettiği son yıllarda özellikle Akıllı telefonlardan yapılan Selfie ve verilen pozlar büyük ilgi görüyor. Özellikle bayanların verdiği pozlar dikkat çekerken, mükemmel bir poz ve bu poza uygun bir vücut hatları için sağlıklı egzersiz ve bakım son derece önemlidir.

Peki Mükemmel bir Vücut hatlarına sahip olmanın sırları nedir? Kadın sitemizde ki bu yazımızda bu konuyu ele alıyoruz.

Bir çok kadın için bir hayal ya da rüya olan harika bir vücuda sahip olmak aslında düşünüldüğü kadar zor değil. Alımlı bir vücuda, dik göğüslere ya da diri bir kalçanız olmasını istiyorsanız size aşağıda yer vereceğimiz önemli tavsiyeleri dikkatle inceleyin.

Örneğin Jennifer Lopez‘inki kadar güzel olmalı diyorsanız işte notlar.

Bu, biz kadınların en büyük hayali ama Kendinimize bakmaz isek bu hayalden öteye geçmeyecektir. Çünkü yapısı gereği popo bölgesi başlı başına bir problemdir. Üstelik çok fazla yağ dokusuyla bezeli olmasının yanı sıra buradaki kan dolaşımı vücudun diğer bölgelerinden daha az.

Gerginleştirici masaj ideal

Kalça bölgesindeki bağ dokusu yumuşak ve inanılmaz elastik. Yağ tabakasının altındaki vücudun bu en büyük kası, onu vücudun önemli bir bölgesi haline getiriyor. Ancak çok oturmak dokuların sarkmasına neden oluyor. Ayrıca nikotin, tuzlu yemek ve güneşe çok fazla maruz kalmak da güzel bir poponun en büyük düşmanıdır.

Güzel ve sıkı popo kaslarına sahip olmanın birkaç yöntemleri var; masaj, jimnastik ve bakım kremleri

Kozmetik markalarının bacak için önerdiği ürünler yağ takabasını incelterek aynı zamanda popoyu da gerginleştiriyor. Bu bölgedeki cildin daha pürüzsüz olmasını istiyorsanız, hücreleri yenileyici etkisi bulunan selülit kremleri size bu konuda yardımcı olacaktır. 

Duşun altında geçirdiğiniz kısa süre içinde kalçanızı daha güzel hale getirecek çözümler yok değil. Bunlardan biri de gerginleştirici masaj. Ya masaj eldivenleri ya da masaj toplarıyla yapılan üç dakikalık küçük dairesel hareketler sayesinde vücudun bu bölgesindeki kan dolaşımı artıyor. Bu masaj sonrasında yapacağınız kısa süreli sıcak-soğuk masajlar da yağ yakımını hızlandırmaya yardımcı oluyor.

mükemmel popo

Güzel ve sıkı bir Kalça için yerde köprü hareketi 

Yere uzanın ve elleriniz iki yanınızda olacak şekilde bacaklarınızı dizlerinizden bükün. Şimdi bacaklarınız üst gövdenizle düz bir çizgi oluşturacak şekilde poponuzu mümkün olduğunca havaya kaldırmaya çalışın. Bacaklarınızı hafifçe rahat bırakın ama popo kısmınız zemine değmeden vücudunuzu yeniden bir önceki konuma getirin. Aynı hareketi 20 kez tekrarlayın.

Karın üzerinde popo gerginleştirme 

Yere karnınızın üzerine uzanın. İki elinizi birleştirerek alnınızı ellerinizin üzerine koyun. Bir sonraki nefes alışınız ile birlikte sağ gergin bacağınızı kaldırın ve parmak uçlarınız zemine değmeden yavaşça yeniden yere uzatın. Bacağınızı 10 kez kaldırın ve indirin daha sonra diğer bacağınıza geçin.

mükemmel kalçalar için

Diz üzerinde bacak hareketi 

Dizlerinizin üzerinde elleriniz ve bacaklarınız yere değecek şekilde durun. Yüzünüz yere bakarak iki kolunuzu paralel olarak uzatın. Baldırınız ve sırtınız düz bir çizgi oluştursun bu sırada bir bacağınızı geriye doğru gerginleştirin. Bacağınızı dizden kırarak yukarıya doğru kaldırın ve yeniden eski pozisyona geri dönün. Her iki bacak için aynı hareketi 12 kez tekrarlayın.

Yazar Hakkında

Yorum Ekle

İlk Yorumu Sen Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir