Diz ağrısına ne iyi gelir
Diz ağrısına ne iyi gelir

Hastalıklar Sağlık

Diz Ağrısına Ne İyi Gelir


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kadindefteri/public_html/wp-content/themes/herald/core/template-functions.php on line 170

Diz ağrısına ne iyi gelir? Diz ağrısı birçok insanın yaşadığı ortak bir sorundur. Diz ağrılarımız karmaşık komplikasyonların sonucunda yaşanabilmekte yada basit bir neden de kaynaklanabilmektedir. Menüsküsten hafif diz zorlanmasına kadar birçok diz ağrı çeşitleri bulunmaktadır. Hatta hiçbir nedeni bilinmeyen bir diz ağrısını bile yaşayabilirsiniz. Dizlerinizde meydana gelen ağrıların nedeni her ne olursa olsun uzman bir doktora görünerek, diz ağrılarınızın hafiflemesine yardımcı olacak yöntemleri öğrenebilirsiniz. Dizlerinizde aniden başlayan ağrılar ve diz ağrılarınızda meydana gelen ağrıyı hafifletmek adına sizlere ilk önerimiz buz komplesi yapmanız. Buz uygulamasıyla dizinize aldığınız bir darbe neticesinde meydana gelen diz ağrısının yanında ayrıca da diz şişliğinizin dinmesine ve morarmaların meydana gelmemesi için kesinlikle bu doğal tedavi yöntemini sizlere öneririz. Ayrıca da buz uygulaması yapılacak en iyi yöntemlerden bir tanesidir. Ağrıyan diz bölgenize küçük bir torba dolu buzu yerleştirerek 20 dakika beklettikten sonra diz ağrınızın hafiflediğini göreceksiniz. Şayet diz ağrınızda hafifleme sağlandıysa dizlerinizi bir bandajla iyice sararak belli bir süreye kadar istirahat etmenizi öneririz.

Diz ağrısına ne iyi gelir
Diz ağrısına ne iyi gelir

 

Diz Ağrısı Nasıl Geçer?

Diz ağrınıza iyi gelecek uygulamalardan bir tanesi de masajdır. Dizlerinize yapacağınız masajla hem zarar görmüş tendon ve dokularınızın gevşemesine hem de kan dolaşımınızın artmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca da en önemlisi de diz masajı, ağrılarınıza çok iyi gelecektir. İster kendiniz evinizde hafif masajlarla isterde uzman bir fizyoterapistten yardım alarak dizlerinize profesyonel masaj yaptırabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi diz ağrıları çeşitli sebeplerden dolayı meydana gelebilmektedir.  Bilhassa düşme ve yaralanma gibi durumlarında, son derece bu doğal yöntemleri rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Şayet durup dururken hiç bir şey ortada yokken dizleriniz ağrımaya başlıyorsa ve diz ağrılarınıza dayanamıyorsanız o zaman sizlere önerimiz bir doktora görünmenizdir.

.

Diz ağrınız şayet yaralanmadan dolayı oluşmuşsa sizlere tavsiyemiz ilk 48 ile 72 saat arası sıcak banyodan ve dizinize direkt olarak sıcak kompres uygulamalarından uzak durmanızı öneririz.

.

Diz ağrısınız diz kireçlenmesinden kaynaklanıyorsa o zaman sizlere İbrahim Saraçoğlu’nun ünlü çınar yaprağı kürü uygulanmasını yapmanızı tavsiye ederiz. Çınar yaprağı kürünün hazırlanışı ve uygulanışı çok basit bir yöntemden oluşmaktadır. Bir kaç çınar yaprağını ufalayarak içine kaynar su ekleyin ve 1 dakika kadar bekledikten sonra öğün aralarında aç karnına bir bardak içebilirsiniz.

.

Yazar Hakkında

gamze

Yorum Ekle

İlk Yorumu Sen Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir